جستجوی پیشرفته

اسپیرومتری

قیمت و خرید انواع دستگاه اسپیرومتری

دستگاه اسپیرومتری یکی از تجهیزات تشخیصی پزشکی است که برای انجام تست اسپیرومتری به کار می‌رود. تست اسپیرومتری روشی است که برای تشخیص نارسایی ریه در بیمار مورد استفاده قرار می‌گیرد. این روش به صورت یک آزمون یا آزمایش انجام می‌شود که در واقع یکی از کم هزینه‌ترین و در دسترس‌ترین روش‌های ارزیابی عملکرد ریه است. برای انجام این آزمون، از دستگاه اسپیرومتری برای اندازه گیری مقدار دم و بازدم استفاده می‌شود. عملکرد اسپیرومتری ریه به این صورت است که میزان پر و خالی شدن ریه را در واحد زمان محاسبه می‌کند تا پزشک بداند ریه‌های شما با چه سرعتی می‌توانند اکسیژن را به داخل و دی اکسید کربن را به بیرون ریه انتقال بدهند.

 

انواع دستگاه اسپیرومتری

انواع دستگاه اسپیرومتری عملکرد متفاوتی دارند که به شرح زیر است:

اسپیرومتری تشویقی:

اسپیرومترهای تشویقی دستگاه‌های دستی هستند که برای ارتقای بهبودی ریه پس از بیماری، عفونت یا جراحی استفاده می‌شوند. این دستگاه از طریق یک سیستم پیستونی کار می‌کند. اساساً، هنگامی که بیمار نفس می‌کشد، پیستون‌های داخل لوله بالا می‌آیند و به طور فعال مقدار هوای وارد شده توسط ریه‌ها را اندازه‌گیری می‌کنند. هدف از استفاده از دستگاه اسپیرومتری تشویقی، ارتقای فعالیت ریه و جلوگیری از تجمع مایعات است که مانع از ایجاد پنومونی می‌شوند.

 

پیک فلومتر دیجیتال:

برخلاف اسپیرومتری تشویقی، پیک فلومترها هوای بازدم شده از ریه‌ها را اندازه گیری می‌کنند. این دستگاه‌ها همچنین قادر به اندازه گیری PEF (میزان جریان بازدمی اوج) و FEV1 (حجم بازدم اجباری در اولین ثانیه بازدم) هستند.

 

اسپیرومتری حرفه‌ای:

اسپیرومتری حرفه‌ای مانند پیک فلومترها اغلب با فناوری سنسور فشار کار می‌کنند که هوای بازدم را اندازه گیری می‌کند. این دستگاه‌ها به طور کلی بسیار گران‌تر هستند و برای استفاده نیاز به نسخه دارند. اسپیرومترهای حرفه‌ای فوق العاده دقیق هستند و اندازه گیری PEF (میزان جریان بازدمی اوج)، FEV1 (حجم بازدم اجباری در اولین ثانیه بازدم) و FVC (ظرفیت ویروسی اجباری) را ارائه می‌دهند.

 

قیمت دستگاه اسپیرومتری

قیمت اسپیرومتری ریه به عواملی مانند نوع دستگاه، جنس، کیفیت و برند سازنده آن وابسته است. بنابراین پیش از انتخاب دستگاه مناسب خود، بهتر است محصولات  موجود در بازار را در ادامه این صفحه از فروشگاه تجهیزات تخصصی پزشکی طب تولید مشاهده و بررسی نمایید و بهترین قیمت اسپیرومتری را بیابید.

 

خرید دستگاه اسپیرومتری با قیمت مناسب از طب تولید

هنگام خرید اسپیرومتری، ابتدا باید هدفی که برای تهیه این نوع تجهیزات پزشکی دارید را مشخص نمایید. بهتر است مشخص کنید که هدف شما ارزیابی سلامت ریه پس از جراحی قلب باز است یا ارزیابی عملکرد عضلات تنفسی برای جراحی قلب و یا نظارت بر پاسخ ریه به درمان‌های دارویی. مهم است که قبل از انتخاب نوع مناسب اسپیرومتری، مانند اسپیرومتری حجمی، سه توپی یا تشویقی، برندهای مختلف تولید کننده این دستگاه را مقایسه کنید.

اگر به دنبال خرید اسپیرومتری از برندهای مطرح دنیا با قیمت‌های مناسب و بالاترین استانداردهای کیفیت هستید، توصیه می‌کنیم از فروشگاه اینترنتی تجهیزات پزشکی طب تولید که یک مرجع معتبر در زمینه ارائه تجهیزات تخصصی پزشکی است، دیدن کنید.

 

اسپیرومتر تشویقی سه توپ

  اسپیرومتر تشویقی سه توپ

  اسپیرومتر تشویقی

  - قابل استفاده برای کلیه سنین و یا حجمهای تنفسی - اطفال و بزرگسال
  - دارای طراحی ارگونومیک به همراه دستگیره قابل استفاده در دست یا بر روی میز
  - مدرج شده در هر دو طرف
  - دارای نشانگر زرد رنگ برای نشانه گذاری حجم تنفس و کنترل روند پیشرفت
  - کشور مبدا: تایوان

  اسپیرومتر تشویقی حجمی بسمد 5000ml

   اسپیرومتر تشویقی حجمی بسمد 5000ml

   اسپیرومتر تشویقی حجمی 5000ml Besmed

   • دارای نشانگر حجم، برای تمرینات کامل تنفسی
   • دارای نشانگر حجم خوانا، دو طرفه و تمیز
   • دارای نشانگر دم، برای تشویق بیمار به حفظ نرخ تنفسی مناسب