دسته بندی های مجله

مجله پزشکی طب تولید

مجله پزشکی طب تولید

 • نحوه تبدیل فارنهایت به سانتیگراد در تب سنج دیجیتال
  نحوه تبدیل فارنهایت به سانتیگراد در تب سنج دیجیتال
  18 بازدید پسندیدن

  انواع تب سنج دیجیتال در دو نوع تماسی و غیرتماسی تولید می‌شوند. این محصولات در مقایسه با انواع قدیمی‌تر خود، دستگاه‌هایی با کاربرد مشابه ولی بسیار دقیق‌تر هستند. به این معنی که دمای بدن را با سرعت بسیار بالاتر و صحت به‌مراتب بیشتر نمایش می‌دهند. با استفاده از این تجهیزات پزشکی می‌توانید میزان دمای بدن خود را بر حسب دو واحد سانتیگراد یا فارنهایت مشاهده کنید.

  Read More
 • معرفی گوشی پزشکی دیجیتال
  معرفی گوشی پزشکی دیجیتال
  42 بازدید پسندیدن

  گوشی پزشکی دیجیتال یا استتوسکوپ یک وسیله پزشکی است که برای تشخیص صداهای داخلی بدن به کار می‌رود. این ابزار به پزشکان کمک می‌کند تا صداهای قلب، ریه، روده‌ها، جریان خونی شریانی و وریدی را بشنوند و بر اساس آن‌ها به تشخیص و بررسی بیماری‌ها، به‌خصوص بیماری‌های قلبی و ریوی بپردازند. ازآنجایی‌که استتوسکوپ‌های دیجیتال توانایی تقویت صدا دارند، به‌طورکلی به آن‌ها «استتوسکوپ هوشمند» نیز می‌گویند.  

  Read More
 • علت ارور دادن تب سنج دیجیتال 
  علت ارور دادن تب سنج دیجیتال 
  66 بازدید پسندیدن

  استفاده از تب سنج دیجیتال کودک یا انواع دیگر این دستگاه، به ما کمک می‌کند از وضعیت سلامتی خود یا عزیزانمان مطلع باشیم. این ابزار به شما امکان می‌دهد دمای بدن را به‌صورت سریع و دقیق اندازه‌گیری کنید. همچنین در تشخیص تب و عفونت‌ها نقش اساسی دارد و به پزشکان کمک می‌کند بهترین تصمیم‌ها را در روند درمان بیماری‌ها بگیرند. این دستگاه‌ها از فنّاوری مدار یکپارچه و حسگرهای حرارتی پیشرفته استفاده می‌کنند.

  برای استفاده از آن‌ها کافی است حسگرشان را در محل موردنظر قرار دهید و صبر کنید تا دما را...

  Read More
 • بهترین مارک بالش طبی ایرانی و خارجی
  بهترین مارک بالش طبی ایرانی و خارجی
  60 بازدید پسندیدن

  آخرین باری که به اهمیت بالشتی که از آن استفاده می‌کنید، فکر کردید چه زمانی بود؟ آیا مدلی که استفاده می‌کنید، باعث درد گردن و کمرتان نمی‌شود؟ به نظر می‌رسد اکثر مردم به این محصول توجهی نمی‌کنند یا به‌اندازه کافی برای انتخاب بالش طبی وقت نمی‌گذارند. با آنکه تشک‌ها اهمیت زیادی دارند؛ اما خرید این کالای خواب طبی متناسب با شرایط بدنی‌ شما نیز مهم است. چون از سروگردن شما مراقبت کرده و کمک می‌کند خوابی بهتر و راحت‌تر داشته باشید. 

  Read More
 • ۵ تا از بهترین برند فشارسنج دیجیتال مچی
  ۵ تا از بهترین برند فشارسنج دیجیتال مچی
  74 بازدید پسندیدن

  فشارسنج دیجیتال مچی یکی از انواع مانیتورهای فشار خون است که برای اندازه‌گیری فشارخون در منزل مورد استفاده قرار می‌گیرد. ابعاد مناسب، طرز کار آسان و امکان ذخیره‌کردن اطلاعات مهم‌ترین عواملی هستند که این محصول را به کالایی پرطرف‌دار تبدیل کرده‌اند. آشنایی با بهترین برند فشارسنج دیجیتال مچی به شما امکان می‌دهد تا مدلی بادقت بالا و کیفیت استاندارد تهیه کنید. در این مقاله از طب تولید شما را با بهترین برندهای تولیدکننده این محصول و ویژگی‌های یک دستگاه دقیق و باکیفیت آشنا می‌کنیم. 

  Read More
 • معرفی بهترین برند گوشی پزشکی
  معرفی بهترین برند گوشی پزشکی
  109 بازدید پسندیدن

  در طول قرن‌های گذشته، گوشی پزشکی یا استتوسکوپ، به‌عنوان یکی از ابزارهای ضروری پزشکان در تشخیص بیماری‌های قلبی و ریوی، جایگاه خود را تثبیت کرده است و نقشی حیاتی در معاینه‌های پزشکی ایفا می‌کند. این ابزار به متخصصان این امکان را می‌دهد تا بادقت بیشتری صدای قلب، ریه و سایر اعضای داخلی بدن را بشنوند و ارزیابی کنند. با پیشرفت تکنولوژی، این ابزار ساده و کارآمد به طور مداوم بهبود یافته و انواع الکترونیکی و دیجیتالی آن نیز به بازار عرضه شده است. در این مقاله از طب تولید بهترین برندهای تولیدکننده...

  Read More
 • ویلچر ارزان چه ویژگی هایی دارد؟
  ویلچر ارزان چه ویژگی هایی دارد؟
  48 بازدید پسندیدن

  صندلی چرخ دار مخصوص معلولین یکی از تجهیزات ارتوپدی و حرکتی است که به‌منظور توانمندسازی افرادی با مشکل تحرک مورد استفاده قرار می‌گیرد. این محصول در انواع متفاوت و با کاربردهای مختلفی طراحی و تولید شده است، از جمله تاشو و ارتوپدی. زمان تهیه این وسیله باید به ویژگی‌هایی مانند برخورداری از وزن و ابعاد مناسب دقت کنید. در این مقاله شما را با مشخصات یک ویلچر ارزان خوب بیشتر آشنا می‌کنیم، پس همراهمان بمانید.

  Read More
 • راهنمای خرید ویلچر دست دوم
  راهنمای خرید ویلچر دست دوم
  53 بازدید پسندیدن

  ویلچرها نه تنها ابزار حرکتی ساده‌ای نیستند، بلکه نقش بسیار مهمی در افزایش استقلال و بهبود کیفیت زندگی افراد با محدودیت حرکتی دارند. این تجهیزات ارتوپدی و حرکتی، فرصتی را برای افراد فراهم می‌کنند تا با کمترین وابستگی به دیگران، فعالیت‌های روزمره خود را انجام دهند و در جامعه به‌صورت فعال حضور داشته باشند. در این مقاله از طب تولید با این وسیله کاربردی و نکات مهم تهیه ویلچر دست دوم و مناسب بیشتر آشنا می‌شویم، پس همراهمان بمانید.

  Read More
 • علت روشن نشدن ترازوی دیجیتال و حل آن
  علت روشن نشدن ترازوی دیجیتال و حل آن
  76 بازدید پسندیدن

  ترازو وزن کشی دیجیتال دستگاه مدرنی است که از حسگرهای الکترونیکی برای اندازه‌گیری وزن یک جسم یا شخص استفاده می‌کند. بر خلاف مدل‌های آنالوگ سنتی که از فنر و صفحه استفاده می‌کنند، مدل‌های دیجیتال وزن را دقیق‌ و درست‌تر روی صفحه دیجیتال نمایش می‌دهند. این ابزارها در طرح‌ها و اندازه‌های مختلف، از مدل‌های کوچک آشپزخانه گرفته تا انواع بزرگ صنعتی، تولید می‌شوند.

  این محصولات به‌دلیل راحتی، دقت و سهولت استفاده، معمولاً در خانه‌ها، سالن‌های ورزشی، آزمایشگاه‌ها و صنایع مورد استفاده قرار...

  Read More
 • معرفی بهترین بالش طبی برای خواب
  معرفی بهترین بالش طبی برای خواب
  109 بازدید پسندیدن

  کالای خواب طبی یکی از پرکاربرد‌ترین تجهیزات پزشکی خانگی برای محافظت از وضعیت سر و گردن هنگام خواب است. این محصول معمولاً با استفاده از موادی مانند فوم، پشم یا لاتکس تولید می‌شود و اندازه، اشکال و ارتفاع‌های گوناگونی دارد. بهترین بالش طبی برای بهبود خواب و کمک به درمان دیسک گردن به‌نحوی طراحی شده است که سر، گردن و ستون فقرات را در یک راستا و در موقعیت طبیعی‌ خود قرار می‌دهد. 

  Read More
 • با بهترین برند فشارسنج دیجیتال بازویی آشنا شوید
  با بهترین برند فشارسنج دیجیتال بازویی آشنا شوید
  67 بازدید پسندیدن

  فشار خون معیاری مهم است که اندازه‌گیری منظم آن به افراد کمک می‌کند خطر ابتلا به انواع بیماری‌ها را تشخیص بدهند. به‌همین دلیل داشتن دستگاه فشارخون دیجیتال بازویی یا مچی در هر خانه‌ای ضروری است. با تهیه این تجهیزات می‌توانید همیشه فشار خونتان را خودتان اندازه بگیرید و با ثبت تغییرات آن در طول زمان، بر روند سلامت خود نظارت کنید. در این مقاله از طب تولید به بررسی دستگاه فشارخون دیجیتال بازویی و ویژگی‌های آن‌ می‌پردازیم. پس همراهمان بمانید.

  Read More
 • مزایای استفاده از ویلچر برقی پله‌رو 
  مزایای استفاده از ویلچر برقی پله‌رو 
  65 بازدید پسندیدن

  ویلچر برقی، از استقلال و دامنه حرکتی بالایی برخوردار است و به کاربران آزادی عمل قابل‌توجهی می‌دهد. اما تصور کنید فردی دچار کم‌توانی حرکتی، میهمان منزلی شود که پله داشته باشد. بالا و پایین‌رفتن از پله‌ها برای او پر دردسر و گاه غیرممکن خواهد بود. مشکل عبور و مرور با صندلی مخصوص معلولین، تنها در آپارتمان‌های بدون آسانسور خلاصه نمی‌شود. افراد معلول، در اغلب معابر شهر و ساختمان‌های عمومی نیز با مشکل عبور و مرور دست‌وپنجه نرم می‌کنند. اما با داشتن ویلچر برقی پله‌رو، این مشکل تا حد زیادی رفع...

  Read More
 • نحوه بستن صحیح کاف فشارسنج دیجیتال
  نحوه بستن صحیح کاف فشارسنج دیجیتال
  341 بازدید پسندیدن

  فشارسنج دیجیتال، یک دستگاه پزشکی کارآمد است که امکان پایش فشارخون را در مکان‌ها و زمان‌های مختلف فراهم می‌آورد. این وسیله با بهره‌گیری از فناوری نوسان‌سنجی، نوسانات جریان خون درون سرخرگ‌ها را شناسایی کرده و آن‌ها را به مقادیر دیجیتالی تبدیل می‌نماید. اما دقت اندازه‌گیری فشارخون به عوامل مختلفی بستگی دارد و مهم‌ترین این عوامل، بستن صحیح کاف است.

  Read More
 • ویلچر برقی خارجی چه تفاوتی با ویلچر برقی ایرانی دارد؟
  ویلچر برقی خارجی چه تفاوتی با ویلچر برقی ایرانی دارد؟
  85 بازدید پسندیدن

  طبق آمار سازمان بهزیستی، حدود 1.6 میلیون نفر از ایرانیان با معلولیت‌های حرکتی زندگی می‌کنند. این افراد در کنار محدودیت‌های جسمی، با موانع متعددی در دسترسی به امکانات و خدمات عمومی نیز روبرو هستند. در چنین وضعیتی، استفاده از ویلچر برقی، امکانات متعددی فراهم می‌آورد تا افراد دامنه حرکتی و استقلال بیشتری داشته باشند. اما کدام صندلی چرخ‌دار برقی بهتر است؛ ایرانی یا خارجی؟

  Read More
 • انواع تشک ویلچر و ویژگی‌های آن
  انواع تشک ویلچر و ویژگی‌های آن
  132 بازدید پسندیدن

  تشک ویلچر، شاید در نگاه اول، چندان بااهمیت به نظر نرسد، اما اصلاً این‌طور نیست! افراد ناتوان به دلیل شرایط خاص خود، ناگزیر به گذراندن ساعات طولانی در حالت نشسته هستند. این امر فشار مضاعفی را به نقاط مختلف بدن، به‌خصوص نواحی حساس مانند دنبالچه، باسن و ران وارد می‌کند. این فشار می‌تواند عواقب ناخوشایندی به همراه داشته باشد. 

  Read More
 • 0 تا 100 ریست یا کالیبره کردن ترازو دیجیتال وزن کشی
  0 تا 100 ریست یا کالیبره کردن ترازو دیجیتال وزن کشی
  496 بازدید پسندیدن

  الیبره کردن ترازو دیجیتال اهمیت بالایی دارد. بر اساس آخرین آمار وزارت بهداشت، 60.9 درصد از افراد بالای 18 سال در ایران با اضافه وزن یا چاقی دست‌وپنجه نرم می‌کنند. چاقی به معضلی فراگیر در کشور تبدیل شده است. اغلب بزرگسالان نیاز به تلاش برای رسیدن به تناسب اندام دارند. به این منظور، بهره‌گیری از یک ترازو دیجیتال وزن کشی دقیق، نقشی اساسی دارد.

  Read More
 • مزایای استفاده از ویلچر حمام
  مزایای استفاده از ویلچر حمام
  170 بازدید پسندیدن

  ویلچر حمام، ابزاری مناسب برای کسانی است که ناتوانی یا کم‌توانی حرکتی دارند. حمام‌کردن، امری ساده و روزمره برای بسیاری از افراد است، اما برای کسانی که با محدودیت‌های جسمی دست‌وپنجه نرم می‌کنند، می‌تواند چالشی برانگیز و حتی خطرناک باشد. ویلچر حمام و توالت، به این افراد کمک می‌کند تا راحت‌تر از امکانات بهداشتی استفاده کند.

  Read More
 • آشنایی کامل با ترازوی هوشمند وزن کشی
  آشنایی کامل با ترازوی هوشمند وزن کشی
  145 بازدید پسندیدن

  ترازوی هوشمند وزن کشی، در دهه اخیر تحولات بزرگی از سر گذرانده است. امروزه یک ترازوی هوشمند، امکاناتی فراتر از اندازه‌گیری وزن ارائه می‌دهد. امکاناتی مثل اندازه‌گیری درصد چربی بدن، میزان مایعات، تراکم استخوان و پایش عضلات! برخی مدل‌ها حتی از قابلیت‌های اندازه‌گیری ضربان قلب و سنجش الگوهای خواب نیز برخوردارند.

  Read More
 • آموزش تعمیر ترازو وزن کشی خانگی
  آموزش تعمیر ترازو وزن کشی خانگی
  1733 بازدید پسندیدن

  شما هم احتمالاً این تجربه را داشتید که ترازو وزن کشی‌تان خراب شده باشد یا عدد صحیحی را نمایش ندهد. نگران نباشید، شما تنها کسی نیستید که با این مشکلات رایج مواجه است. اغلب افرادی که از ترازو دیجیتال استفاده می‌کنند، نیاز به آموزش تعمیر ترازو وزن کشی دیجیتال دارند.

  Read More
 • بهترین ترازو وزن کشی چیست و چه قیمتی دارد؟
  بهترین ترازو وزن کشی چیست و چه قیمتی دارد؟
  182 بازدید پسندیدن

  بهترین ترازو وزن کشی انسان از جمله ابزاری است که در بسیاری از خانه‌ها یافت می‌شود و کاربرد بسیاری دارد. کارایی، سهولت در استفاده و دقت این ابزار باعث شده جایگاه ویژه‌ای در زندگی ما پیدا کند. تنها کافی است روی آن بایستید و اطلاعات کاملی از وزن و میزان چربی بدن خود به دست آورید. اما بهترین ترازو وزن کشی خانگی کدام است و چه نوعی از آن مناسب شماست؟ چگونه بهترین ترازو وزن کشی...

  Read More
Showing 1 to 20 of 400 (20 Pages)